Něco málo povídání o přírodní kosmetice, kdy máte nějakou snahu něco tvořit vyrábět a ejhle Evropská unie a Krajská hygienická stanice/na něčí podnět z okolí/ Vám ukáže , že tvořit se nevyplatí.?protože si musíte vyběhat lejstra, doklady a certifikace a samozřejmně plno penízků proto aby se mýdlo mohlo jmenovat mýdlo a třeba taky levandulové, protože legislativa Vám zakáže říkat a nazvat že levandule je třeba léčivá .

Takže od začátku a jak to bylo dříve?
Vlastnosti použitých složek, které měly DŘÍVE, kdy se ještě směly psát herbáře:

Levandule - antiseptikum, sedativum , diuretikum. Zklidňuje, uleví od svalových křečí a potíží nervového původu. Pomůže při oběhových poruchách, lehce snižuje tlak, tiší menstruační bolesti apod. Její antiseptické a hojivé účinky oceníme při hojení ran, popálenin apod.
Bambucké máslo - podporuje tvorbu kolagenu a elastinu pro pevnost a pružnost pokožky
Kokosový olej - pro suchou a citlivou pokožku, přírodní antibiotikum, vytváří ochranou vrstvu
Olivový olej – hydratuje, vypíná pleť, vyživuje, podporuje elasticitu a odolnost pokožky, hojí
???

Bohužel ale, to bylo všechno dříve ... ač pro naše předky bylinky znamenaly hojivé či přímo léčivé dary přírody, nyní díky EU již toto nikdo nesmíme říci a zřejmě to mu ani věřit, protože dle EU bylinky neléčí a nehojí, to smí pouze farmaceutický průmysl ...

Předmětem prodeje jsou přírodní dekorační výrobky / vonné dekorace (bohužel termín přírodní domácí kosmetika nebo Přírodní mýdlo nelze použít, protože výrobky zatím nejsou atestovány a Vaše zázemí nesplňuje požadavky pro výrobu dle EU pro výrobu kosmetiky):
Pro výrobu kosmetiky je potřeba mimo jiné zajistit atestaci (tzv. zhodnocení bezpečnosti kosmetických přípravků) na každý recept zvlášť, což je finančně a organizačně poměrně náročné. Dále výroba musí podléhat hygienickým předpisům - to mimo jiné znamená mít výrobu v místnosti pouze k tomuto účelu určené a nikoli ve Vaší kuchyni. V objemech a ziscích, ve kterých se budete pohybovat, to zatím stále nebude pro Vás rentabilní.
Bez splnění těchto a dalších směrnic je možné přírodní kosmetiku prodávat pouze jako dekorační výrobek a při objednávání Vašichvýrobků objednáváte dekorační předměty.
Z toho také plyne zákonná povinnost, informovat spotřebitele, že použití Vašeho zboží tedy výrobek Vaší kosmetiky je na vlastní zodpovědnost ač je dobrá vůle udělat něco navíc jak pro sebe tak pro klienty. To jsem se rozepsal ale muselo to ze mně ven .

   Takže než se začnete snažit a tvořit a nedej bože to někomu nabídnout ke koupi pořádně si to rozmyslete ať nejste zklamáni jako já crycry

Oblíbené odkazy

 Novinka pro klienty Mateoo

  přijímáme platby kartou

Masáže Ostrava
Masérna - Mateo
masér Matušek Pavel
Moravská Ostrava
ul. Bieblova čp. 406/6
masáže 732 758 750
pedikura 739 602 920
88634205